Söderberg & Haak är din helhetsleverantör av Komatsu entreprenadmaskiner och våra återförsäljare finns över hela landet.

Vi ska göra Komatsu ännu större.

Söderberg & Haak är mycket stolta och glada över att vi har fått ansvaret över Komatsu och för Komatsuförsäljning grävare upp till 9 ton, hjullastare upp till 15 ton se din närmaste lokala återförsäljare.

Här hittar du kontaktpersoner till försäljning entreprenad.

Försäljningschef

Söderberg & Haak
Thord Wreter
Tel: 070-652 35 91
thord.wreter@sodhaak.se

Key Account Manager

Söderberg & Haak
Lucas Berghult
Tel: 070-643 65 05
lucas.berghult@sodhaak.se

Säljare västra Skåne och Kronoberg

Söderberg & Haak
Jesper Granlund
Tel: 046- 25 92 84
jesper.granlund@sodhaak.se

Säljare östra Skåne och Blekinge

Rinkaby Maskin AB
Andreas Nilsson
Tel: 044-781 31 04
andreas.nilsson@sodhaak.se

Säljare Kalmar län

Maskin Öst AB
Jörgen Bogren
Tel: 0480-44 45 62
jorgen.bogren@sodhaak.se

Säljare Västra Götaland, Bohuslän och Dalsland

Söderberg & Haak
Björn Sällström
Tel: 073-420 10 20
bjorn.sallstrom@sodhaak.se

Säljare Bohuslän och Dalsland

Söderberg & Haak 
Michael Grönlund
Tel: 0708-58 01 15
michael.gronlund@sodhaak.se

Säljare Västra Götaland och Halland

Söderberg & Haak 
Emil Olsen
Tel: 072-237 38 41
emil.olsen@sodhaak.se

Säljare Västra Götaland

Mariestad Maskin & Energi AB
Leif Persson
070-884 08 51
leif@mariestadsmaskin.se

Säljare Örebro och Värmland

Söderberg & Haak
Mårten Eriksson
Tel:070-288 16 80
marten.eriksson@sodhaak.se

Säljare Östergötland

Söderberg & Haak
Joakim Franzen
Tel: 013-20 27 53
joakim.franzen@sodhaak.se

Säljare Jönköpings län

Söderberg & Haak
Joakim Rosenqvist
Tel: 070-348 58 01
joakim.rosenqvist@sodhaak.se

Säljare Stockholm och Mälardalen

Söderberg & Haak
Kjell Forsén
Tel: 08-66 55 605
Tel: 073-274 51 05
kjell.forsen@sodhaak.se

Säljare Stockholm och Mälardalen

Söderberg & Haak
Anthony Eriksson
Tel: 0708-10 06 22
anthony.eriksson@sodhaak.se

Säljare Gävleborg, norra Uppland och Dalarna

Söderberg & Haak
Benny Lundström
Tel: 018-34 67 07
Tel: 070-582 62 91
benny.lundstrom@sodhaak.se

Säljare Jämtland och Västernorrland

Haraldsons Tunga Fordon AB
Karl Haraldsson
070-444 38 78
kalle@haraldssonsab.se

Säljare Västerbotten och Norrbotten

Söderberg & Haak
Magnus Jakobsson
Tel: 08-665 56 88
Tel: 0730-35 73 08
magnus.jakobsson@sodhaak.se