Söderberg & Haak är din helhetsleverantör av Komatsu entreprenadmaskiner och våra återförsäljare finns över hela landet.

Vi ska göra Komatsu ännu större.

Söderberg & Haak är mycket stolta och glada över att vi har fått ansvaret över Komatsu och för Komatsuförsäljning grävare upp till 9 ton, hjullastare upp till 15 ton se din närmaste lokala återförsäljare.

Här nedanför hittar du kontaktpersoner till försäljning tung entreprenad.

Key Account Manager

Söderberg & Haak Maskin AB
Lucas Berghult
Tel: 070-643 65 05
lucas.berghult@sodhaak.se

Säljare Skåne och Blekinge

Söderberg & Haak Staffanstorp
Max Nordberg
0765-399307
max.nordberg@sodhaak.se

Säljare södra Småland

Söderberg & Haak Öst AB
Jörgen Bogren
0480-44 45 62
jorgen.bogren@sodhaak.se

Säljare Örebro och Värmland

 

Säljare södra västra Götaland och Halland

Söderberg & Haak Väst AB
Emil Olsen
Tel: 072-237 38 41
emil.olsen@sodhaak.se

Säljare norra västra Götaland

Mariestad Maskin & Energi AB
Leif Persson
070-884 08 51
leif@mariestadsmaskin.se

Säljare norra västra Götaland

Mariestad Maskin & Energi AB
Lennart Jonsson
070-233 59 27
lj@mariestadsmaskin.se

Säljare Bohuslän och Dalsland

Söderberg & Haak Väst AB
Michael Grönlund
0708-58 01 15
michael.gronlund@sodhaak.se

Säljare Östergötland och Jönköping

Söderberg & Haak Höglandet
Joakim Rosenqvist
Tel: 070-348 58 01
joakim.rosenqvist@sodhaak.se

Säljare norra Stockholm, Västmanland och Uppland

Söderberg & Haak Stockholm
Kjell Forsén
08-66 55 605
073-274 51 05
kjell.forsen@sodhaak.se

Säljare Gävleborg, Nord-Uppland och Dalarna

Söderberg & Haak Stockholm
Benny Lundström
018-34 67 07
070-582 62 91
benny.lundstrom@sodhaak.se

Säljare södra Stockholm och Södermanland

Söderberg & Haak Stockholm
Anthony Eriksson
Tel: 0708-10 06 22
anthony.eriksson@sodhaak.se

Säljare Jämtland & Västernorrland

Haraldsons Tunga Fordon AB
Karl Haraldsson
070-444 38 78
kalle@haraldssonsab.se

Säljare Västerbotten

S-O Larsson Maskin
Peter Larsson
070-612 41 21
peter.larsson@larssonmaskin.com

Säljare Norrbotten

Hesselberg Maskin
Per Esko
Tel: 070-695 86 68
per.esko@hesselbergmaskin.se